Dr.Esra KARABAL ARDA

Esra KARABAL ARDA.jpg

İstanbul doğumlu olan ARDA, 2008 yılında başladığı Bükreş Tıp Fakültesi’nden 2014 yılında mezun oldu. Tıp Fakültesi ile beraber felsefe bölümünden de lisans seviyesinde mezun olan ARDA İngiltere, Avusturya, İtalya ve Romanya’da uygulanan sağlık sistemleri üzerine incelemelerde bulundu. Sağlık Yönetimi alanında yüksek lisans seviyesinde eğitimini tamamladı.

2016-2017 yıllarında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapan ARDA,  2008 yılından beri sürdürdüğü Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp çalışma ve araştırmalarını halen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Anabilim Dalında devam ettiği doktora programıyla sürdürmektedir. 

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında sağlık, eğitim ve sosyal hizmetler alanında çeşitli görevlerde faaliyet sürdürmüş ve yöneticilik yapmış olan ARDA’nın ulusal ve uluslararası kongrelerde yaptığı birçok sunumu bulunmaktadır.  İyi seviyede İngilizce, Osmanlı Türkçesi, Arapça ve Romence bilmekte olan ARDA, evli ve üç çocuk annesidir.