Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi
05 Mart 2024

                                                                            Getat
 

AKUPUNKTUR

Akupuntur, özel olarak imal edilmiş olan tek kullanımlık steril iğnelerin vücuttaki ve kulaktaki belli noktalara batırılması ile uygulanan bir tedavi şeklidir. Bu tedavi sırasında geçici ve kalıcı iğneler kullanılabilmektedir. İğneli akupunktur dışında bazen elektroakupunktur, lazer akupunktur ve moksa yöntemleri de tedavide kullanılabilmektedir. Doktorun belirlediği şekilde ve belirlediği bölgeleri iğnelemesiyle kronik ve akut bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan destekleyici bir tedavi yöntemidir. Ağrısız, acısız, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan, hastalıklardan korunmayı ve sağlıklı yşamayı kolay ve pratik hale getiren bir geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemidir.

HİRUDOTERAPİ (SÜLÜK) UYGULAMASI

Hirudoterapide diğer adı ile Sülük tedavisinde kullanılan sülükler ısırdığı bölgedeki kanı emerken vücuda 100’ün üzerinde biyoaktif madde içeren salgı vermektedir. Bu maddeler kan pıhtılaşmasını engelleyici, olmuş pıhtıyı eritici, ağır kesici, mikrop öldürücü, tansiyon dengeleyici, kas gevşetici, bağışıklık sistemini düzenleyici, tamir edici ve sters giderici etkilere sahiptir. Hirudoterapi (Sülük tedavisi) yatak istirahatsiz, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan geleneksel ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

OZON UYGULAMASI

Ozan tedavisi belirli bir miktarda oksijen (02) ve ozon (03/(tıbbi ozon gazı) karışımının vücut boşluklarına ya da dolaşım sistemine uygulanmasıdır. Ozon tedavisi ağır, yara enfeksiyonu gibi durumlarda sistemik ya da bölgesel farklı uygulama şekilleri ile tatbik edilmektedir. Ozon Tedavisi yatak istirahatiz, iş gücü kaybı olmadan uygulanan bir tedavi yöntemidir.

KUPA (HACAMAT) UYGULAMASI

Kupa Terapisi kan dolaşımını arttırmak için bölgesel vakum oluşturmaya dayanan kuru kupa uygulaması ile, belli vucüt noktalarında yüzeysel cilt kesikleri oluşturarak deri altında birikmiş, vücutta hastalıklara neden olan toksik kanın vakumlanarak dışarı alındığı yaş kupa (hacamat) uygulaması işlemleridir. Kupa ağrısız, acısız, yatak istirahatiz, iş güce kaybı olmadan tatbik olunan , hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın kolay ve pratik bir yolu olup geleneksel ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

FİTOTERAPİ UYGULAMASI

Fitoterapi bitkilerle yapılan tedavi anlamına gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş geleneksel bitkisel ürünlerden etkisi ispatlanmış, Bakanlıkça onaylı olanlar sağlığımızı ve mevcut tedavinizi destekleyecek şekilde uygulanmaktadır.

MEZOTERAPİ UYGULMASI

Mezoterapi cildin mezoderm tabakasına özel iğneler ve özel teknikler ile yapılan bir uygulamadır. Mezoterapi kas, eklem ağrıları, keloid, akne gibi cilt problemlerinde uygulanan yatak istirahatiz, iş gücü kaybı olmadan tatbik edilen bir geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemidir.