Tdl Odaları
24 Haziran 2022

TDL (TRAVAY-DOĞUM-LOHUSA) ODALARI


ØHastanemiz bünyesinde yer alan Doğum Ünitemiz 10 adet TDL odasından oluşmaktadır. Her odada gebelerin konforunu sağlayan fonksiyonel doğum yatağı ve bebeğinin ilk bakımlarını yapılabileceği radyant ısıtıcı yer almaktadır. Gebenin doğum sürecinde destek sağlayacak refakatçisi için refakat koltuğu bulunmaktadır. Birin içerisinde deneyimli uzman hekim, asistan doktorlar ve tecrübeli ebeler doğumun fizyolojik yönünü desteklemek için hazır bulunmaktadır.
Ø Her TDL odasında bulunan pilates topları ve pilates matı ile doğumun seyrini pozitif yönde etkileyecek uygulamalar yapılmaktadır. Deneyim ve tecrübe sahibi ebe kadromuz ile doğum aktif olarak desteklenmekte ve gebelere özel masajlarla travay süreci hafifletilmeye çalışılmaktadır.

ØTDL odalarında bulunan televizyon ile sözsüz, doğa manzaralı videolu müzikler eşliğinde doğum dalgaları karşılanmaktadır.
ØTDL odalarımızda bulunan ve gün içerisinde sık periyodlarla dezenfekte edilen gebeye özel tuvalet ve banyomuz mevcuttur .Pozitif bir doğum sürecinde mümkün olduğunca gebelerin suya teması önemsenmektedir.
ØBakımlarımız bireyselleştirilmiş ve kanıta dayalı uygulamalardır. Her gebeyle bir ebe ve bir hekim ilgilenecek şekilde sistemimiz düzenlenmiştir.
ØHekim ve ebe kadrosu olarak her an gelişmekte olan literatürü tarayıp güncel bilgiler eşliğinde bakım sağlanmaktadır.


  • tdl5.jpg
  • 4.RESİM TDL.JPG
  • 5.RESİM TDL.JPG
  • LAVABO 2.RESİM.JPG