Ziyaret Saatleri ve Kuralları
02 Ağustos 2022

 1. Hastanemize hoş geldiniz. Hastanemizde bulunduğunuz süre içinde tıbbi maske takması zorunlu olup aşağıdaki kurallara uymanızı rica ederiz.
 1. Hastanemiz yemek servis saatleri

  Sabah:  06.30-07.30

  Öğle:  12.00 – 13.00

  Akşam:18.00–19.00

   

 2. Ara öğün alan hastalarımız için servis saatleri

  Sabah:10.00-10.30

  Öğle:  15.00 – 15.30

  Akşam:22.00–22.30

   

 1. Yemek servisi kat garsonları tarafından yapılmaktadır ve yemekten sonra tabaklarınız kat garsonları tarafından toplanacaktır.
 2. Lütfen hastanızın sağlığı için dışarıdan yiyecek ve içeçek getirmeyiniz.
 3. Ateş, öksürük, aksırık ve balgam çıkarma gibi şikayeti olanlar ve bilinen bir enfeksiyon hastalığı olan kişiler, herhangi bir kronik hastalığı olan kişiler, enfeksiyon almaya yatkın olan kişiler ve 12 yaşından küçük çocukların vücut direnci büyüklerden daha zayıf olduğundan dolayı mümkün olduğunca hasta ziyaretlerine ve hasta olmadıkları sürece hastane ortamına getirilmemeleri gerekir.
 4. Ziyaret saatleri gün içerisinde 13.00-14.00 ile 19.00-20.00 saatleri arasındadır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği Ziyaret saatleri gün içerisinde 13.00-14.00 ile 19.00-20.00 saatleri arasındadır. Zorunlu hallerde mesai saatleri dışında yapılan ziyaretler saat 20.30’da sona ermektedir. Saat 20.30 itibariyle güvenlik görevlileri katları dolaşarak ziyaretin sonlandırılmasını ve ziyaretçilerin hastaneden ayrılmasını sağlayacaktır. Akşam ziyaret saati bitiminde güvenlik görevlileri giriş çıkışları denetleyecek, klinik kapılarının kapalı tutulması ve servislerde ziyaretçi kalmaması sağlanacaktır..
 5. Lütfen gerekli görülen durumlarda refakatçi kartı için hasta kayıta başvurunuz ve refakatçi kartlarınızı hastanede bulunduğunuz süre içerisinde takmaya özen gösteriniz.
 6. Refakatçi ihtiyacı var ise aynı kişinin olmasına özen gösteriniz.
 7. Çanta, cüzdan ve değerli eşyalarınızı yanınızdan ayırmayınız. Kaybolmaları durumunda hastanemiz sorumluluk kabul etmemektedir.
 8. Odanın hava sıcaklığını ve havalandırma miktarını odanın girişinde bulunan termostat ile ayarlayabilirsiniz. Ancak klima ayarını termostat üzerinde bulunan kırmızı çizgide tutunuz ve klima açıkken odanın pencerelerini açmayınız.
 9. Pencere dışına çamaşır, poşet, şişe vb. malzemeleri koymayınız. Pencerelerden dışarıya ekmek, kâğıt vb. malzemeleri atmayınız.
 10. Odanızdaki televizyonun uzaktan kumandasını kat hemşiresinden alabilirsiniz.
 11. Odadaki buzdolabının kapağının açık bırakılmaması ve içine koku yapabilecek gıda maddeleri konulmaması gerektiğini hatırlatırız.
 12. Odanızdaki aydınlatmalardan gereksiz yanan varsa kapatınız. Arıza durumunda lütfen servis hemşiresini bilgilendiriniz. Odanızda gereksiz akan musluk varsa kapatınız. Arıza durumunda lütfen servis hemşiresini bilgilendiriniz.
 13. Odanızda bulunan telefondan yakınlarınız sizi telefonun üzerindeki numaranın başına “459” getirerek arayabilirler. Süleymaniye Kadın Doğum Ek Hizmet Binasını “4986161” arayarak odanızda bulunan telefonun üzerinde yazan dahili numarayı tuşlayarak arayabilirler.
 14. Yatağa pozisyon verirken kat hemşiresi ve personelinden yardım isteyebilirsiniz.
 15. Hastalarımızın güvenliği açısından hastanız ayağa kalkarken ve dolaşırken refakatçilerin, ihtiyaç halinde ise sağlık personelinin eşlik etmesine özen gösteriniz.
 16. Hemşireye ihtiyaç duyduğunuzda yatağın başında bulunan çağrı sistemindeki kırmızı düğmeye basınız.
 17. Tuvaletlerde hemşireye ihtiyaç duyduğunuzda ipli tuvalet çağrı ünitesindeki kırmızı düğmeye basınız ya da ipi çekiniz.
 18. Hasta refakatçi ve ziyaretçilerinin kendileri ile ilgili ateş, tansiyon ölçümü, ilaç istemi vb. talepleri kliniğimizde karşılanmamaktadır. Acil durumlarda Acil servisimize başvurabilir, diğer şikâyetleriniz için polikliniklerimizden randevu alabilirsiniz.
 19. Refakatçi koltukları ilgili kat personeli tarafından saat 22.00’de açılıp, sabah 07:30’da kapatılacaktır. Bu saatler dışında açık kalmamasına özen gösteriniz.
 20. Taburcu olduktan sonra bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları epikrizinizde kayıtlıdır.
 21. Kurallarımız en başta hastalarımızın sağlığını korumak ve sizlere daha kaliteli hizmet sunmayı sağlamak için mevcuttur. Lütfen kurallara uymaya özen gösteriniz. Anlayışınız için teşekkür eder, geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.
 22. Hastanemizde tütün ürünleri tüketilmesi yasaktır. Tüketenlere ve tüketilmesine göz yuman sorumlulara 4207 sayılı Kanun uyarınca idari para cezası uygulanır.

                                                                                                                                                       Sağlıklı günler dileriz.                                                                                                                                                                                                                                                    

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Ünitede yüksek riskli hastalar bulunduğundan dolayı günde 2 kez olacak şekilde, servis şartları elverdiği ölçüde, sadece anne ve babalara ziyaret izni verilir. Ziyaret süresi 5 dakikayı geçmemelidir. Eğer anne bebeğinin bakımına katılacaksa veya kanguru bakımı uygulanacaksa bu süre uzayabilir.

Her gün saat 13.00-14.00 saatleri arasında ve gerektiğinde anne ve babalara bebek ile ilgili bilgilendirme yapılır.

2 ve 3.düzey yoğun bakım hastaları refakatsiz, 1.düzey yoğun bakım hastaları ise anne refakatinde yatmaktadırlar. Bu hastaların ziyaretlerine ise sadece babalarına 5 dakikayı geçmemek kaydıyla izin verilmektedir.

Anne ve baba dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir. Ancak kardeş ve çocuk ziyaretçi, ünitenin uygunluk durumuna göre, yönetim ve sorumlu hekimin onayı doğrultusunda ilgili “Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesinde Kardeş Ziyareti ve Çocuk Ziyaretçi Kabul Bilgilendirme Broşürü” ne uygun olarak ziyarette bulunabilirler.

Ünitede acil müdahale yapılan ve yoğun olan durumlarda üniteye ziyaret kabul edilmeyebilir ya da ziyaret süresi kısa tutulabilir.

İkinci ve Üçüncü seviye yeni doğan yoğun bakım ünitesinde yatan bebeğinin yanına girecek olan anneler hemşire gözetiminde, giriş kurallarına uygun olarak üniteye kabul edilirler. Girişte ellerin yıkanması ve boks önlüğü giyilmesi gerekmektedir.

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

3. Düzey Yoğun Bakım Ünitesinde her gün; günde 2 defa 11:30 ve 14:00 saatlerinde 1.derece hasta yakınlarına kameradan hastaları gösterilmek suretiyle bilgilendirme yapılır.  2.Düzey Yoğun BakımÜnitesinde her gün; günde 2 defa 11:30 ve 14:00 saatlerinde 1. derece hasta yakınlarına bilgi verilir. (Telefonla bilgilendirme yapılmaz).  Bilgilendirme sonrası 1 hasta yakını 5 dakika süre ile hastalarını görmesine izin verilmektedir (Hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir). Hastanın bakım konusunda eğitim alması gereken hasta yakınlarının hasta yanına geçişine müsaade edilir. (Yoğun Bakım Ünitesi uygun değilse, ziyaret saati o gün için değiştirilebilir).

 KORONER YOĞUN BAKIM

2.Düzey Yoğun BakımÜnitesinde her gün; günde 2 defa 11:30 ve 14:00 saatlerinde 1. derece hasta yakınlarına bilgi verilir. (Telefonla bilgilendirme yapılmaz).  Bilgilendirme sonrası 1 hasta yakını 5 dakika süre ile hastalarını görmesine izin verilmektedir (Hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir). Hastanın bakım konusunda eğitim alması gereken hasta yakınlarının hasta yanına geçişine müsaade edilir. (Yoğun Bakım Ünitesi uygun değilse, ziyaret saati o gün için değiştirilebilir).