Diyaliz Ünitesi

Hemodiyaliz Ünitesi

Hemodiyaliz Ünitesi, hastanemiz Merkez Binası A Blok bünyesinde hizmet vermektedir. 25 yatak kapasitesine sahip olan merkezimizde; 3 HCV(+) cihaz, 1 HbsAg(+) cihaz, 1 HIV(+) cihaz, 20 seroegatif ve 1 yedek cihaz olmak üzere toplam 25+1 hemodiyaliz  cihazı bulunmaktadır. Ocak 2019 tarih itibariyle toplam 108 kalıcı programlı hastamız bulunmaktadır. İl dışından tedavi maksatlı İstanbul’a gelen misafir hastalar da dahil olmak üzere, hastanede yatan KBY hastaları ve acil olarak diyaliz endikasyonu olan Akut Böbrek Yetmezliği hastalarına da hemodiyaliz hizmeti vermekteyiz. Aylık seans sayımız ortalama 1600 dür ve yoğunbakımda bulunan 2 hemodiyaliz cihazı ile aylık ortalama 30 – 40 seans aralığında Yoğunbakım Diyalizi de yapılmaktadır.

Ünitede hizmet alan hastalarımız kapıda karşılanıp hasta seans salonuna kadar kendilerine eşlik edilmektedir. Hasta seans salonu, hasta giyinme odaları, hasta bekleme salonu, hasta tuvaletleri, sekreterlik, konferans salonu, hemşire odası, uzman odası bulunmaktadır. Merkezimizde hasta ve yakınlarının her türlü ihtiyacı düşünülmüştür. Hasta odalarında LCD ekran televizyon bulunmaktadır. Hasta uyum ve tedaviye katılımı için tüm alanlardaki televizyonlarla eğitim yayınları yapılabilmektedir.

Bekleme salonunda, hasta yakınları için LCDekran televizyon ve rahat kullanımlı koltuklar bulunmaktadır. Hastalarımızın ulaşımları ise Başhekimliğimizce hizmet alım yoluyla satın alınan diyaliz hasta nakil araçları ile sağlanmaktadır. Diyaliz tedavisi süresince rahat ve huzurlu vakit geçirmeleri için her şey düşünülmüştür.

 Merkezimiz 4 Nefroloji Uzmanı Hekim, 2 Hemodiyaliz Sertifikalı Pratisyen Hekim, 14 Hemodiyaliz Sertifikalı Hemşire, 6 Hemodiyaliz Teknikeri, 1 periton diyaliz sertifikalı Hemşire, Diyetisyen, bir Sekreter ve 7 Hizmetli  Personeli ile hizmet vermektedir. Ayrıca sosyal hizmet uzmanı, psikolog ve ihtiyaç halinde tercüman hizmetleri sağlanmaktadır.