Merkezi Hastane Randevu Sistemi

MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

MHRS’nin amaçları nelerdir?

Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması. 
MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

Randevu nasıl alınır? 

182'yi arayarak randevu alma;
Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

İl: İSTANBUL
İlçe: FATİH
Hastane: İSTANBUL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
KLİNİK: GİDECEĞİNİZ POLİKLİNİK DALI

Vatandaş, randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Randevu nasıl iptal edilir?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.
182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

İnternetten randevu alma;
İnternetten randevu almak için önce üyeliğiniz olmalıdır. Üye olmak için, Yeni Üye butonuna tıklayarak, gelen ekrandaki bilgileri doldurunuz. Lütfen size her zaman ulaşılabilecek bir telefon numaranızı veriniz. Üye iseniz TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girip aşağıdaki aşamaları kaydedin; 

İl: İSTANBUL
İlçe: FATİH
Hastane: İSTANBUL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
KLİNİK: GİDECEĞİNİZ POLİKlİNİK DALI

Hekim Ara butonuna tıklayarak seçiminize devam edin. İnternetten aldığınız randevuları "Randevu Geçmişi" butonundan görebilir ve iptal edebilirsiniz

Sağlık günler dileriz.


NOT: VATANDAŞ KENDİSİNE VERİLENEN RANDEVU ZAMANINDAN 30 DAKİKA ÖNCE SIRA ALDIĞI POLİKLİNİĞE BAŞVURUR.