Hastalarımızın Uyması Gereken Kurallarımız

Hastalarımızın hastanemizde bulundukları süre içerisinderahat ve güvenli ortamda olmaları bizim için önemlidir. Bu nedenle hastanemizde çalışanlarımız için oluşturulan kuralların yanısıra siz hasta ve hasta yakınlarının da dikkat etmesi gereken kural ve uygulamalarımız mevcuttur. Tüm sağlık kuruluşlarında olduğu gibi hastanemizde de hastane kaynaklı infeksiyonların oluşumunun önlenmesinde siz hasta ve hasta yakınlarının gereken hassasiyeti göstereceğinize eminiz.

 

Güvenli bir sağlık hizmeti sunumu için hastanemizde bulunduğunuz süre içerisinde aşağıda belirlenmiş olan hususlara dikkat etmeniz önemlidir:

 

1.Yatış işlemleriniz sırasında kat sekreteri/yatış görevlisi tarafından sizden istenen belgelerin eksiksiz olmasına özen gösteriniz.

2.Sizlerle daha sağlıklı iletişim kurabilmemiz için yatış işlemleriniz sırasında adres ve kimlik bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak veriniz.

3.Hastaneye yatarken yanınızda hastanede yattığınız süre içerisinde kullanmanız gereken kişisel eşyalarınızı(havlu, pijama, sabun, peçete, diş fırçası ve macunu vb.) getiriniz.

4.Kişisel eşyalarınızı başkalarına kullandırmayınız, siz de size ait olmayan kişisel eşyaları kullanmayınız.

5.Kişisel eşyalarınızı size ayrılmış olan dolaplarda muhafaza ediniz.

6.Kişisel temizliğiniz sırasında tuvalet kağıdı, kağıt mendil ve peçete kullanmayı ederek atıklarını uygun atık kaplarına atınız.

7.Zorunlu olarak ortak kullandığınız malzemelerin temiz olduğundan emin olunuz.

8.Ağız bakımınızı yaparak -dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyiniz.

9.Hastanede size verilen yatak takımları dışında yatak takımı kullanmayınız.

10.Yattığınız süre içerisinde yanınızda değerli eşya bulundurmayınız.

11.Tanımadığınız kişilerden yardım istemeyiniz ve bu kişilerin yardım tekliflerini kabul etmeyiniz.

12.Bulunduğunuz odada acil çıkışları gösteren krokileri inceleyiniz ve olası afet (deprem, yangın vb.) durumlarında panik yapmadan hastane personelinin talimatlarına uyunuz.

13.Tuvalet ve banyoları temiz tutunuz, tuvaletlere yabancı madde/tuvalet kağıdı atmayınız.

14.Servis doktorunuzun ve hemşirenizin bilgisi olmadan servisten asla ayrılmayınız.

15.Hastanemizden aldığınız hizmet ile ilgili her türlü görüş, öneri, istek ve memnuniyetinizi katlarda bulunan ve yattığınız kliniğe ait olan dilek öneri kutuları ve web sitemiz(www.istanbulehah.gov.tr) aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.

 

Tüm bu kurallar hastalarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmet verebilmek için düzenlenmiştir. Hassasiyet gösterdiği için tüm hasta, refakatçi ve ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.