Fizik Tedavi Ünitesi

Fizik Tedavi Ünitesi

izik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetlerinin yürütüldüğü merkez “Tedavi Ünitesinde”, toplam 12 adet uygulama kabini mevcuttur ve günlük ortalama 130 hastaya hizmet verme kapasitesine sahiptir. Bu ünite ayaktan hastalara hizmet vermektedir.

Hastanemizde 9 Fizyoterapist ve 4 fizik tedavi teknikeri mevcuttur.

Hastalara fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri kapsamında nörolojik rehabilitasyon, ortopedik rehabilitasyon, el rehabilitasyonu, Eswt ve elektroterapi tedavisi deneyimli fizyoterapistler ve fizik tedavi  teknikerleri  tarafından verilmektedir. Ayaktan fizik tedavi programını sürdüremeyecek veya hastanede ileri tetkik ve tedavisi gereken hastalar servis şartlarında yatırılarak tedavi edilmektedirler. Ayrıca hastanemizin yoğun bakım ünitesi, nöroloji servisi, kulak burun boğaz servisi, dahiliye servisi, genel cerrahi servisi gibi diğer bölümlerine de fizyoterapistler konsültasyon hizmeti vermektedir. Hastanemizin Osmaniye, Zeytinburnu ve Samatya Polikliniklerinden yönlendirilen hastalara ev programı ve aile eğitimi de verilmektedir. 

Fizyoterapistler tarafından hastanemizde  Diyabet Okulu Eğitimi, Obezite ve Fiziksel Aktivite Eğitimi  yapılmaktadır.

Adres: Fizik Tedavi Ünitesi,İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Cerrahpaşa Mah, Org. Abdurrahman Nafiz Gürman Cd., 34098 Fatih/İstanbul

Alo 182 den ya da www.mhrs.gov.tr adresinden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniğine randevu alarak muayene zamanınızı belirleyebilirsiniz.