Ayaktan Kemoterapi Ünitesi

Gündüz Kemoterapi Ünitesi

Tıbbi Onkoloji Kliniğine bağlı olarak hizmet veren Gündüz Kemoterapi Ünitesi'nde, hastaların ayaktan tedavileri yürütülmektedir. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi  C Blok binasında hizmet veren ünitede 29 adet hasta tedavi koltuğu ve özellik arzeden durumlar için ayrılmış 2 özel oda, 2 hasta görüşme odası bulunmaktadır. Yılda toplam 700-800 adet yeni hasta başvurusu olan klinikte yılda toplam 12000 hastaya ayaktan kemoterapi uygulanmaktadır.

Gerek ünite içinde gerekse bekleme salonunda hastaların geçirdikleri süreyi daha konforlu geçirmeleri açısından 7 adet LCD ekranla uydu yayını yapılmakta merkezi ses ve müzik sistemi bulunmaktadır. Ünitede 2 uzman doktor, 1 psikolog,4 hemşire, 1 eczacı ve görev yapmaktadır.

Ana binadan farklı bir yerde olan merkezimize hastaların ulaşımı da düşünülerek günde 12 seferden oluşan bir araç servisi konmuştur. Yine yatan hastaların ilaçları da ayrı bir transport aracılığıyla hızla hastaneye ulaştırılmaktadır.

Adres: İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Cerrahpaşa Mah, Org. Abdurrahman Nafiz Gürman Cd., 34098 Fatih/İstanbul

Alo 182 den ya da www.mhrs.gov.tr adresinden Tıbbi Onkoloji Polikliniğine randevu alarak muayene zamanınızı belirleyebilirsiniz.