Side Effect of the Medicine
10.10.2017

Bu sistem Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu bünyesinde görev yapan Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM) tarafından hastalar, hasta yakınları ve sağlık mesleği mensuplarından şüpheli ilaç yan etkileri hakkında bilgi toplamak amacıyla yürütülmektedir. Bu sistem Dünya Sağlık Örgütü İlaç İzleme İşbirliği Merkezi tarafından hazırlanmıştır.

Yan etki bildiriminde bulunarak bize sağladığınız bilgiler, ilaçların henüz bilinmeyen yan etkilerini ortaya çıkarmada ve ilaçların daha güvenli kullanımını sağlamada bize yardımcı olacaktır. Bildiriminiz hakkında sizinle irtibata geçmemiz gerektiğinde size ulaşabilmemiz için lütfen e-posta adresinizi doğru ve tam olarak yazdığınızdan emin olun.

Açık adınız ve iletişim bilgileriniz kesinlikle gizli tutulacak ve üçüncü kişi ve kurumlara izniniz olmaksızın açıklanmayacaktır.

Şartlar ve Koşullar Linkinin yanındaki kutucuğu işaretlediğinizde sisteme girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiş olacaksınız.

Burada tıbbi bir tavsiye verilmediğini lütfen unutmayınız! Yan etki olabileceğinden şüphelendiğiniz bir durum yaşıyorsanız:

  1. İlacınızın kullanma talimatını okuyunuz. Kullanma talimatında ilacın bilinen yan etkileri ve ne yapmanız gerektiği hakkında gerekli bilgiler yer alır.
  2. Doktorunuza ya da eczacınıza danışınız.

TÜFAM hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen www.titck.gov.tr adresinde ana sayfada bulunan TÜFAM linkini tıklayınız.