Ziyaretçilerimizin Uyması Gereken Kurallarımız
09 Ekim 2017

Ziyaretçilerimizin hastanemizde bulundukları süre içerisinde kendi hastaları ve diğer hastalarımızın rahat ve güvenliği açısından belirlediğimiz kural ve uygulamalara özen göstermeleri gerekmektedir.

 

Güvenli bir sağlık hizmeti sunumu için hastanemizde bulunduğunuz süre içerisinde aşağıda belirlenmiş olan hususlara dikkat etmeniz önemlidir:

 

1.Hastanemiz ziyaret saatleri hafta içi 12.30-14.30, hafta sonu 12.30-14.30 saatleri olarak düzenlenmiştir.

2.Belirlenmiş olan ziyaret saatleri dışında lütfen hastalarımızı ziyaret etmeyiniz.

3.Hastanemize 12 yaşından küçükler ziyaretçi olarak kabul edilmediği için lütfen bu yaş grubu altında olan çocukları kendi güvenlikleri açısından hastaneye ziyaretçi olarak getirmeyiniz.

4.Hasta ziyaretlerinizde hastanızın sağlığı açısından lütfen yanınızda yiyecek getirmeyiniz.

5.Hastalarınızın sağlık ve konforu açısından hasta ziyaretlerinizi kısa süreli (en fazla 15 dakika)tutunuz ve toplu halde ziyaret yapmamaya dikkat ediniz.

6.Ziyaret saati başlamadan görevlileri zorlayarak içeri girmeye çalışmayınız.

7.Ziyaret saati sonunda görevlilerin uyarılarına dikkat ederek kliniğin bir an önce boşalmasını sağlayınız.

8.Yoğun Bakım Ünitelerimizde yatan hastalarımız için bu ünitelere özel ziyaret kuralları belirlenmiştir. Hastanızın Yoğun Bakım Ünitesi’nde olması halinde görevli kişilerce size verilen talimat ve uyarılara uyunuz .

9.Hastalarımızın rahatı için ziyaretiniz esnasında hasta odaları ve hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız ve gürültü yapmayınız.

10.Hasta odalarında sizin ve hastanızın güvenliği açısından hasta yataklarına oturmayınız.

 

Tüm bu kurallar hastalarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmet verebilmek için düzenlenmiştir. Hassasiyet gösterdiği için tüm hasta, refakatçi ve ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.